desing and technology checkmt
Laboratuvar Sonuçları

Balıklı Rum Hastanesi Vakfı 250.Yıl Etkinlikleri

Kurulduğu günden bügüne kadar şimdiki yerinde aralıksız hizmet veren hastanemizin 250. yılınnda tarihinine yakışır şekilde düzenlenen etkinliklerle (2003 yılında) kutlanmıştır.

Yönetim kurulunun düzenlediği 2 günlük kutlama programı çerçevesinde öncelikle hastanede çalışan, davetli doktor ve sağlık personeli ile yemek yenmiş, 250.yıl pastası kesilip hastanenin çok daha uzun yıllar hizmet vermesi dileğinde bulunulmuştur. yemek sonrası hastanenin huzur ei bölümü ziyaret edilmiştir.Cumartesi etkinliği hastanemiz çok amaçlı toplantı salonunda düzenlenen kermesle son bulmuştur.

Pazar günü ise hastanemiz bünyesindeki Meryem Ana kilisesinde ayin düzenlemiş, ayini sayın Patrik hazretleri yönetmiştir.Hatanede düzenlenen öğle yemeğinde yurtiçi ve yurtdışından davet edilen sağlık çalışanları, bürokratlar, bakan ve milletvekilleri ve dış işleri mensuplarına hastanemizi tanıtan konuşmalar yapılmış, bastırılan broşür ve kitapçıklar dağıtılmış ve hastane içinde gezi yapılarak servisler gezdirilmiştir. Daha sonra özel bir bölümde hastane tarihinin simgeleri olan fermanlar, levha aşilesi ziyuaretçiler tarafından hayranlıkla izlenmiştir.

Gece Hiltonda düzenlenen gala yemeğine ozamanki Sağlık Bakanımız, Yunanistan Sağlık Bakanı Konstantinıos stefanis, cemiyetimiz önde gelenleri ve çok seçkin davetli topluluğu katılmıştır. Geceye doyumsuz konseriyle renk katan Nüket Duru hiç bir ücret talep etmemiştir. Vakıf Başkanımız Dimitri Karayani tarafından geceye katılan Türkiye ve Yunanistan devlet adamları ile sanatçı Nüket Duru'ya plaket verilmiştir.